גם בגיל השלישי: סקס מהנה – ובטוח בעזרת Durex

יש מי שמאמין שהעולם שייך לצעירים ושיחסי מין הם משהו שנהנים ממנו רק עד גיל מסוים – אבל גם בגיל השלישי ישנם רבים שנהנים מסקס: עפ"י סקר שנערך בארץ לפני מספר שנים כמעט רבע מבני ה-60 ומעלה בישראל מקיימים יחסי מין מלאים לפחות פעם בשבוע, ורק כ-20% דיווחו על תדירות של פחות מפעם בחודש או על ויתור מוחלט על סקס.

למידע נוסף אודות durex לחץ כאן.

בעיקר כשיש בן/בת זוג קבועים

אחד המאפיינים הבולטים של חיי מין פעילים ומענגים בגילאים מבוגרים הוא זוגיות קבועה.

מרבית הקשישים שמדווחים על סקס בתדירות גבוהה יחסית הם כאלה שנהנים מזוגות קבועה. לפעמים בן/בת הזוג הם אלה שמהווים שותפים לחיים כבר מגיל צעיר, כשמן הסתם לאחר עשרות שנים של ביחד ישנה היכרות אינטימית עמוקה מאוד ובהתאם גם יכולת ליהנות מחיי מין מוצלחים למרות הקשיים הפיזיים.

במקרים אחרים מדובר בפרטנרים חדשים יחסית, שנכנסו לחיי הקשיש/ה לאחר שהתאלמנו. במקרים אלה מן הסתם החידוש הוא זה שמצית את התשוקה, כשניסיון החיים מאפשר להגיע לאינטימיות מוצלחת גם תוך זמן קצר יחסית, דבר שבגילאים צעירים לרוב אינו מושג.

עוד כדאי לדעת כי בגיל השלישי אמנם אין את היכולת לקיים יחסי מין מספר פעמים ביום, אבל מצד שני רוב המשגלים מתאפיינים במשחקים מקדימים ממושכים ומענגים.

הקשיים הפיזיים המקשים על קיום יחסי מין בגיל מבוגר

ככל שחולפות השנים כך מתרחשים בגוף האדם, בין אם הוא גבר ובין אם מדובר באישה, שינויים פיזיולוגיים משמעותיים, שבין השאר משפיעים גם על הדחף המיני וגם על אופי יחסי המין.

אצל גברים שתי התופעות העיקריות המשפיעות על הסקס הן ירידת רמת הטסטוסטרון בדם והפרוסטטה (בלוטת ערמונית מוגדלת). הצניחה ההדרגתית ברמת הטסטוסטרון בדם מתחילה בגיל 50 ומקטינה את הרצון לקיים יחסי מין כמו גם פוגעת בעוצמתה של הזקפה. פרוסטטה – בעיה נפוצה מאוד בגיל מבוגר (פוגעת ב-3 מכל 4 גברים מעל גיל 65) – פוגעת בזרימת הדם אל איבר המין ומקשה על הגעה לזקפה משמעותית ועל החזקת זקפה שכזו.

בנוסף ישנן מחלות כרוניות ובפרט כאלה של הלב או סוכרת שעלולות אף הן להוביל לאימפוטנציה או לקשיים בקיום יחסי מין.

גם אצל נשים נרשמת החל מגיל 50 ירידה ברמת ההורמונים בדם ובפרט פוחתת כמות האסטרוגן. התוצאה היא יובש בנרתיק, שעלול להפוך את יחסי המין לכואבים.

איך סקס בגיל השלישי משפיע על הנפש?

במקביל למצוקות הפיזיות שמקשות על קיום יחסי מין – אם כי חשוב לציין שלמרביתן יש פתרון וכך למשל יובש בנרתיק ניתן לפתור בעזרת תכשירים מתאימים או אם הגבר משתמש בקונדומים משומנים של durex – ישנן גם מצוקות רגשיות שעשויות להפחית את תדירות קיום יחסי המין או אף להוביל להתנזרות.

בפרט הכוונה היא לדיכאון, בעיה נפוצה בגיל השלישי, דימוי גוף ירוד (שלרוב מאפיין מי שגם בצעירותם סבלו מכך) וקושי להתמודד עם אובדן בן/בת זוג אהובים.

מצד שני חשוב לדעת שמחקרים רבים גילו שהמשך קיום יחסי מין מפחית משמעותית את הסיכון ללקות בדיכאון ובאופן כללי מקנה לקשישים חיוניות ומרץ, ואף עוזר להם להתמודד עם מחלות שונות ושאר קשיים שמתעוררים בגיל השלישי – כך שבהחלט כדאי למצוא דרכים להתמודד עם השינויים הפיזיים (גם אם לשם כך נדרשת התמודדות עם מבוכה מסוימת שתמיד כרוכה בטיפולים הקשורים לסקס).

אין סיכוי להיריון – אבל גם כך כדאי עם Durex

בגיל השלישי אמנם אין סיכוי להיכנס להיריון, כך שלכאורה אין סיבה להצטייד בקונדומים של durex, אבל מצד שני חשוב לזכור שאמצעי הגנה הם חומה לא רק בפני הריונות לא רצויים אלא גם בפני מחלות מין.

מאחר שבגיל השלישי מחלות מין הן לא רק חוויה לא נעימה אלא גם סכנה משמעותית, שהרי לגוף קשה יותר להתמודד עם מחלות, כדאי בכל זאת להצטייד בקונדומים של durex – וכך גם לספק לרוקח/ת תזכורת שאין להם מה לדאוג ושגם כשיזדקנו הם ימשיכו ליהנות מסקס…