כך תבחרו צבעי טמבור שמתאימים לדירה שלכם

עיצוב פנים לבית הוא תמיד משימה מהנה. במקביל זהו כמובן אתגר לא פשוט, שהרי המראה של הדירה שלנו משפיע במידה משמעותית על איכות החיים שלנו, ולכן חשוב להשקיע מחשבה ותשומת לב במרכיבים השונים של העיצוב – אבל מצד שני עצם התכנון של המרחבים השונים והבחירה מתוך שלל האפשרויות הקיימות בימינו מאפשרים לנו להביא לידי ביטוי את היצירתיות שבנו ואת מי שאנחנו, ואם אתם זקוקים לשכנוע נוסף מדוע מדובר בכיף, מוזמנים להסתכל על ילד שמקבל המון המון צבעים ורשות לעשות איתם מה שהוא רוצה.

גם כשאנחנו מתכננים את הגוונים לקירות בחדרי הבית השונים ובאופן כללי את צבעי הדירה, אנחנו יכולים לבחור מתוך מבחר אפשרויות עצום שמציעה טמבור, החברה שכבר הפכה לשם נרדף לצבעים ואפילו גם לחנות כלי עבודה. כמובן שכדאי לעשות זאת באופן מושכל, למידע נוסף על העקרונות של בחירת צבעי טמבור הקליקו כאן.

צביעת הסלון בשיטת 60-30-10

המלצה שמתאימה לכל סלון היא לצבוע אותו על פי שיטת ה-60-30-10.

הרעיון בבסיס שיטה זו הוא שלא כדאי להסתפק בגוון אחד לכל הסלון, ובפרט אם הוא גדול (אם כי גם צביעת סלון קטן יחסית בצבע אחד בלבד הופכת אותו למשעמם ומדגישה את קוטנו) – אלא מוטב לבחור 3 צבעים.

צבע אחד מתוך ה-3 הנ"ל יכסה 60% מקירות הסלון – וזה יהיה הצבע היחסית נייטרלי מביניהם. הצבע היותר נועז יכסה 10% מהקירות והצבע השלישי, שנקרא גם גוון משני (הגוון העיקרי הוא כמובן זה שמכסה 60%) יכסה 30%.

בחירת שלושת צבעי הטמבור נעשית עפ"י הטעם שלכם וכדאי מאוד לעבור על כל המניפה ולא לפסול מראש שום צבע או אזור של גוונים, מהבהירים ועד הכהים, מהשקטים ועד המתפרצים. זכרו שאתם בוחרים 3 צבעים ולא רק אחד, וממילא הגוון הדומיננטי יחסית יתפוס רק 10% כך שהסכנה של עומס יתר ויזואלי אינה מוחשית אם משתמשים בעיקרון ה-60-30-10.

גם מבחינת האזורים שירכיבו את ה-60%, את ה-30% ואת ה-10% אפשר לשחק שהרי האפשרויות רבות – אל תשכחו שזוהי הדירה שלכם והיא אמורה לשקף את מי שאתם ולתת לכם את ההרגשה הטובה ביותר.

איזה חדר ילדים אתם רוצים, רגוע או נלהב?

בחירת צבעי טמבור עבור חדרי ילדים מבוססת על אופי החדר הרצוי מבחינתכם.

אם אתם מעדיפים חדר ילדים רגוע (בתקווה שגם הילדים יהיו רגועים, לפחות חלק מהזמן…) מוטב לבחור גוונים ממשפחת הירוקים והכחולים ולשלב אותם בצביעת החדר – כלומר לא לצבוע את כל הקירות בגוון כזה או אחר של כחול או ירוק, אלא שחלק מהקירות יהיו בגוון שכזה שידוע כמרגיע.

אם אתם רוצים דווקא חדר ילדים נלהב יותר, גוונים ממשפחת האדומים, הכתומים והסגולים יעשו את העבודה, ובכל מקרה הבסיס יכול להיות לבן, שמנת או אפור בהיר יחסית.

עוד כדאי לדעת שצבע צהוב, במינון נכון, יוצר שמחה, כך שאפשר לשלב גם אותו בחדר ילדים, ואת הגוון המדויק תוכלו לבחור עפ"י מניפת הצבעים שישנה בכל חנות אספקה טכנית.

צבעי טמבור למטבח

עוד לפני שאתם עולים על בגדי עבודה ומתחילים לצבוע (או מספקים צבעי טמבור לצבעי מומחה ומנחים אותו איך אתם רוצים את הקירות) כדאי לחשוב גם על המטבח ולא להסתפק בלבן בלבד.

העיקרון המנחה בבחירת צבעי המטבח הוא הרמוניה עם שאר הפריטים במטבח ויצירת עיצוב מובחן: אם למשל אתם הולכים על מטבח כפרי, גווני שמנת, צהוב ונגיעות של צבעים חמים ייצרו את המראה המבוקש, ואם אתם מעדיפים דווקא מטבח היי-טקי הצבע היותר מתאים הוא ממשפחת האפורים או לחילופין הלבן הקלאסי.