כל מה שרציתם לדעת על קורס צלילה באילת

אם תמיד חלמתם לשחות עם הדגים, לגלות את עולם המים מקרוב ולחוות אותו, סימן שהגיע הזמן שתגיעו לעשות קורס צלילה באילת.

כדי לדעת אם קורס צלילה הוא דבר שמתאים לכם מומלץ לעשות צלילת היכרות בה כל צולל מקבל מדריך צלילה צמוד (ניתן גם בקבוצות). המדריך יתאים לצולל ציוד צלילה למידותיו, יעשה לו תדריך קצר כולל הסברה על יסודות הצלילה, תקשורת מתחת למים ופעולות בסיסיות. לאחר מכן תתרגלו במים רדודים ומשם לצלילה לעומק של 6 מטרים. כאן נגמרת צלילת ההיכרות.

קורס צלילה באילת – למתחילים ולמתקדמים:

קורס צלילה כוכב 1: קורס צלילה באילת הנמשך חמישה ימים בהם תלמדו הכל על תיאוריית הצלילה, צלילה במים מוגנים, וצלילה במים פתוחים. בסוף הקורס תוכלו לקבל הצולל יקבל רישיון צלילה בינ"ל לעומק של עד 18 מטר.

קורס צלילה כוכב 2: קורס הנמשך יומיים ומטרתו להפוך את הצולל למקצועי יותר ולצלול עד עומק ל 30 מטר (מתחת לגיל 15 הגבלה ל21 מטרים).

התמחויות צלילה

בנוסף לקורסים ישנן התמחויות שונות שניתן לעשות על מנת להתמקצע עוד יותר. התמחויות לדוגמה:

התמחות עומק- איך לתכנן צלילת עומק ומהם הנהלים הכרוכים בצלילה ל40 מטר. משך הקורס הוא שלושה ימים.

התמחות NITROX- NITROX הוא אוויר מעושר בחמצן העוזר להישאר יותר זמן בעומקים. במהלך הקורס תוכלו ללמוד על היתרונות והסכנות ועל תכנון הצלילה. משך הקורס הוא שעתיים בלבד.

התמחות ספינות טרופות- איך לתכנן ואיך לגשת לספינה טרופה מתחת למים. משך הקורס הוא יומיים.

התמחות איזון: קורס לשיפור היכולות והמיומנויות מתחת למים בעזרת תרגילי איזון. משך הקורס הוא יומיים.

קורס התמחות ניווט: הניווט מתחת למים שונה לגמרי מניווט רגיל. בקורס תוכלו ללמוד לשלוט בעזרי ניווט וקריאה נכונה של תוואי השטח. משך הקורס הינו יומיים.

ישנן התמחויות נוספות כמו: התמחות סריקה והצפה, התמחות לילה, התמחות סובב ימי והתמחות מחשבים.

מה עוד אפשר לעשות מתחת למים חוץ מקורס צלילה והתמחויות?

שנירקול מודרך- חוויה ללא ציוד הצלילה. המדריך יסביר על שימוש נכון בשנורקלים, במסכה ובסנפירים ועל הסובב הימי.

צלילת ניקיון- צלילה וניקוי המים מפריטי אשפה שתמצאו בים.

טיולי צלילה- לאחר שעברתם את קורסי הצלילה השונים, תוכלו לעשות טיולי צלילה בחו"ל כמו עקבה והמלדיביים, שניהם ידועים כאתרי תיירות שצוללים מאוד אוהבים.

הצעת נישואין- אם החלטתם לעשות צלילה מודרכת עם בן או בת זוגכם/זוגתכם או ששניכם כבר מוסמכים, הצעת נישואין נחשבת מאוד רומנטית ופופולרית.

איך לבחור קורס צלילה באילת?

למעט השוואת מחירים אין דרך מיוחדת לבחור קורס צלילה באילת. כן חשוב שתהיה כימיה טובה ביניכם לבין המדריכים, לבדוק שהם סבלניים וקשובים, וכמובן מקצועיים ובעלי תעודות רשמיות. קורס צלילה באילת זו חוויה מדהימה, מומלצת לכולם: ילדים, משפחות, זוגות ויחידים, כולם נהנים וחוזרים שוב.