העסק המשפחתי של סובחי טנוס

רבים וטובים מאמינים כי לא כדאי לערב עסקים ומשפחה, ואכן עסק משפחתי הוא אתגר לא פשוט. למעשה כל עסק הוא אתגר לא פשוט, ובפרט במציאות הכלכלית בישראל, אולם כשבהחלטות מעורבים גם רגשות שונים או משקעים שמקורם בחיי המשפחה, ולהיפך, חילוקי דעות סביב התנהלות העסק עלולים לפגום במרקם המשפחתי – האתגר הופך מורכב עוד יותר, כך שניתן להבין את אלה הגורסים כי מוטב להפריד בין משפחה לבין עסקים.

מצד שני ישנן גם דוגמאות לשילובים מוצלחים בין עסקים לבין משפחה, ודוגמא אחת היא סובחי טנוס, מי שייסד את חברת הנדל"ן ס.ט.ר והשכיל לשלב בה את שני בניו, ראיד ורמזי.

איך לשלב בתבונה את דור ההמשך?

כאמור עסק משפחתי מציב בפני בני המשפחה לא מעט אתגרים, ואחד המרכזיים שבהם הוא שילוב דור ההמשך. 3 המילים הלכאורה בסיסיות האלה, "שילוב דור ההמשך", טומנות בחובן לא מעט שאלות ודילמות: מתי מייסד החברה צריך לפנות את השטח? לפנות לגמרי או להישאר כיועץ או מפקח, או בתפקיד ספציפי שיאפשר לו להביא את כישוריו לידי ביטוי גם אם לא מעמדת הקברניט? איך לקדם את בני דור ההמשך מבלי שעובדים אחרים בחברה יחושו מקופחים, ולמעשה עוד קודם לכן נשאלת השאלה כיצד ליצור מסלולי קידום אופטימליים עבור ילדי בעלי העסק, ולעתים פורצים גם סכסוכים בין בני הדור השני סביב חלוקת הסמכויות ביניהם והבחירה באחד מהם לתפקיד כזה או אחר – והסוגיות עוד רבות, נפוצות ונפיצות.

במקרה של סובחי טנוס ו"ס.ט.ר נדלן" השילוב של שני בניו של סובחי, ראיד ורמזי, התבצע בצורה חלקה לחלוטין וטבעית לגמרי. אולי זו אישיותו של סובחי, שגורמת לכל עובדיו (וגם לילדיו, כמובן) לסמוך עליו בעיניים עצומות ולהיות סמוכים ובטוחים כי כל החלטה שלו היא לטובת החברה, ואולי זהו הניסיון העשיר שלו שמאפשר לו לקבל את ההחלטות המיטביות – מה שבטוח הוא שהמינוי של ראיד לאחראי על פעילותה של ס.ט.ר בחו"ל (ובפרט בפולין שם שותפה החברה בחברה בשם ASBUD יחד עם שיכון ובינוי) ושל רמזי למנכ"ל החברה עבר ללא התנגדויות או חיכוכים ונתפש כטבעי לגמרי, וגם הבנים עצמם הבינו כי כל אחד מהם נמצא בדיוק במקום המתאים לו כמו גם קיבל את מרותו של האב שכוחו עדיין במותניו ולניסיון העשיר שצבר במהלך 40 שנות בנייה אין תחליף.

ה"אני מאמין" של סובחי טנוס והטמעתו גם אצל בניו

בנוסף לכל הסוגיות הנ"ל ישנה שאלת הערכים המנחים את הפעילות העסקית ואשר מהווים את הבסיס עליו מנסים לבנות גם הצלחה עסקית. זוהי סוגיה רגישה במיוחד שכן לדור המייסדים חשוב כי העסק ימשיך לפעול על סמך אותם ערכים, בעוד דור הילדים, במקרים רבים, רוצה להתאים את תפישת העולם למציאות המשתנה.

בעניין של סובחי טנוס וסטר לא הייתה בעיה שכזו שכן האב השכיל להנחיל לשני ילדיו את תפישת עולמו, שאם לתמצת אותה למשפט אחד הרי שהיא אומרת שיש לכבד כל אדם, בין אם לקוח ובין אם עובד, וקודם כל לראות בו אדם.

להשמיע את דעתך