לימוד אנגלית עסקית – המקפצה שלך לעבודה בחו"ל

העולם, וזו כבר קלישאה, הוא כפר גלובלי ובהתאם אנשי עסקים רבים לא מסתפקים בשוק המקומי אלא שואפים להרחיב את פעילותם גם למדינות שונות ברחבי העולם. על מנת לעשות זאת בהצלחה מרבית כדאי מאוד להשקיע בלימוד אנגלית עסקית – הן על מנת להעשיר את אוצר המילים (ובפרט בתחום שבו עוסקים), הן על מנת לחזק את הביטחון העצמי כשמדברים וכותבים באנגלית והן על מנת לדבר בשפה זו באופן שוטף ותוך מודעות לכל ניואנס וניואנס.

אנגלית בסיסית אינה מספיקה

רובנו לומדים אנגלית במסגרת בית הספר, לרוב כבר מהכיתות הנמוכות, וגם מי שפונה אל לימודים אקדמיים מרחיב את ידיעותיו בשפה זו (או מציג מראש שליטה ברמה גבוהה באנגלית ובהתאם זוכה לפטור מלימודי אנגלית), ורמה זו אמנם מספיקה לנו כדי לקרוא תכנים באנגלית או להסתדר פחות או יותר בחו"ל – אבל לשם פעילות עסקית בקנה מידה רציני וכשעסקאות משמעותית עומדות על הפרק, נדרשת רמה גבוהה יותר.

לימוד אנגלית עסקית מאפשר בדיוק את קפיצת המדרגה הנחוצה, ומקנה לכל מי שבמסגרת עיסוקו נמצא בקשר מתמיד עם גורמים בחו"ל את היכולת ליצור איתם אינטראקציות מוצלחות ללא כל חשש.

איפה ניתן ללמוד אנגלית עסקית?                         

לימוד אנגלית עסקית אפשרי בשורה ארוכה של מוסדות לימוד, שהבולטים בהם הם ברליץ, המועצה הבריטית, בית הספר האמריקאי ללימודי אנגלית, וול סטריט, דיאלוג (בית הספר לשפות של מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה), בית הספר TriEnglish, היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של אוניברסיטת חיפה והמכללה לאנגלית עסקית של לשכת המסחר תל אביב והמרכז.

שיעורים פרטיים או לימוד קבוצתי?

אנשי עסקים ונושאי תפקידים בכירים בארגונים כאלה ואחרים המעוניינים לשפר את האנגלית שלהם עם דגש על הפן העסקי יכולים לבחור בין לימוד אנגלית עסקית בשיעורים פרטיים לבין לימודים המתקיימים בקבוצות.

היתרון המרכזי של השיעורים הפרטיים הוא כמובן האפקטיביות המקסימלית שלהם, שהרי גם אם הקבוצות בבתי הספר השונים לאנגלית הן קטנות, הרי שבכל זאת המורה נאלץ לחלק את תשומת ליבו בין כמה תלמידים, בעוד בשיעור פרטי המורה מקדיש את מלוא מרצו, תשומת ליבו וזמנו לתלמיד האחד שלו ועובד איתו בדיוק על הנקודות הדורשות חיזוק.

יתרון נוסף של שיעורים פרטיים הוא הגמישות הגבוהה יותר מבחינת לוח הזמנים, ולאנשי עסקים עמוסים במיוחד הדבר עשוי להיות קריטי.

לצד היתרונות ישנם גם חסרונות: ראשית, המחיר גבוה יותר (אם כי לנוכח האפקטיביות הרבה יותר הרי שלא בטוח שכשמשקללים את העלות אל מול קצב ההתקדמות, שיעורים פרטיים אכן יקרים יותר), ושנית, לעיתים דווקא בקבוצה הלמידה עמוקה יותר, הן בזכות שאלות של תלמידים אחרים והן בזכות המוטיבציה להצליח (מתוך חשש לדדות מאחורי הקבוצה).

אופציה נוספת היא לימודי אנגלית עסקית במסגרת מקום עבודה, כלומר גיבוש קבוצת עובדים שתעשיר בצוותא את יכולותיה, לרוב במקום העבודה עצמו.

דגשים מיוחדים בהתאם לתלמידים

גם כשלומדים אנגלית עסקית בקבוצות ובוודאי שכך הדבר בשיעורים פרטיים, חומר הלימוד מותאם ספציפית לתלמיד/ים. אם לדוגמה מדובר באנשי הייטק שרוצים לשפר את האנגלית שלהם, הם יזכו להעשרת אוצר המילים שלהם עם מונחים טכנולוגיים שונים, לימודי אנגלית עסקית של עורכי דין יתבצע תוך מתן תשומת לב מוגברת לביטויים משפטיים, אצל כלכלנים ישודרג אוצר המילים הפיננסי וכו'.

בנוסף ברוב המקרים של לימוד אנגלית עסקית ישנה התייחסות ספציפית לנושאים כמו ניהול משא ומתן באנגלית, הכנת פרזנטציות בשפה מדויקת ועשירה, כתיבת מיילים עסקיים, ניהול שיחות ועידה וכו'.

לפרטים נוספים על לימודים אקדמיים הכנסו ל http://www.elimudim.co.il

להשמיע את דעתך