הסרת שיער בלייזר

אחד מטיפולי היופי הפופולאריים והמקצועיים שניתן לקבל היום הם טיפולי הסרת שיער בלייזר. אם התלבטתם אם טיפול כזה מתאים לכם או לא, המשיכו וקיראו.

הסרת שיער בלייזר – מסירים את החשש

הסרת שיער בלייזר הינה שיטה פופולרית להרחקת שיער מיותר מאזורים שונים בגוף. בעבר, השיטה הייתה נפוצה בעיקר בקרב נשים, אבל השימוש בה בקרב גברים נמצא בעלייה מתמדת.

למרות היות השיטה וותיקה, יחסית, שכן היא נמצאת בשימוש כבר חמש עשרה שנה, הרי שבקרב רבים קיים חשש המונע מהם לפנות לקבלת טיפולי הסרת שיער בלייזר. ראשית, ישנם אלה שבגלל החשש, הבלתי מוצדק, מפני הכאב הכרוך בטיפולים, לא העזו אפילו לברר במה בכלל כרוך הטיפול; שנית, ישנם אלה החוששים מפני הוצאה כספית גדולה. בהמשך נבדוק האם אכן מחירי הסרת שיער בלייזר גבוהים מכדי לעמוד בו; שלישית, קיימת הסטיגמה בקרב חלקים ניכרים מהציבור הרחב לגבי השילוב של יופי – ואופי, או יופי – וריקנות.

הרשו לנו להתחיל דווקא בנקודה האחרונה שציינו. אין רגליים לטענה, המופרכת מעיקרה, שאנשים בעלי חוש אסתטי מפותח הינם רדודים או בעלי אינטליגנציה נמוכה. בייחוד בתקופה של פריחה של אמצעי התקשורת ההמוניים, כמו טלוויזיה, קולנוע, מחשב, הרי שהמודעות לאסתטיקה עלה פלאים ורבים וטובים מבקשים להרגיש טוב ולהיראות טוב.

ומה לגבי הטפול, אתם בוודאי שואלים, האם הוא כואב? איך זה בכלל עובד?

כיום, הסרת שיער נעשית במגוון מכונים, גדולים וקטנים. טיפול מקצועי (וחשוב להקפיד על כך) ייעשה באמצעות מכשור מתקדם ועל ידי אנשי מקצוע מנוסים. ישנן שיטות להסרת שיער שמבוצעות על ידי קוסמטיקאים, אולם טיפול של הסרת שיער בלייזר נעשה על ידי צוות רפואי הכולל רופא ולעיתים גם נוכחות של אחות. (בנקודה זו חשוב לנו להדגיש שהשימוש שאנו עושים בלשון זכר ונקבה נעשה מטעמי נוחות בלבד. כאמור, הן מטופלים וכמובן גם מטפלים ומטפלות מצוינים, יכולים להיות גברים ונשים כאחד).

המכשור יודע לשלוח קרן לייזר "חכמה" שיודעת לעשות הבחנה בין שורש השיערה לבין העור של המטופל, וכך לא מתרחשות פגיעות בעור, כגון פצעונים או כוויות. לכל מי שעבר פעם הסרת שיער באמצעות שעווה, לא צריכה להיות שום בעיה להתמודד עם התחושה המלווה, לעיתים, את הטיפול. ישנם מטופלים שעוברים את הטיפול כמעט בלי לחוש דבר, ואחרים, כאמור, עשויים לחוש אי נוחות קלה, אך לא יותר מכך.

הסרת שיער מתבצעת על פי רוב בסידרה של טיפולים. אם מכון כלשהו יציע לכם לבצע הסרת שיער מוצלחת בטיפול אחד או שניים המלצתנו היא – אל תתנו בהם את אמונכם. יתכן שמכון כזה ינסה לשכנע אתכם בטיעונים שונים ומשונים, ויתכן אף שמחירי הסרת שיער בלייזר שיציעו לכם יהיו זולים, יחסית למתחרים, אבל אלו הם דברים בעלמא. מרבית הטיפולים של הסרת שיער בלייזר יצריכו מכם להגיע למכון עשר פעמים, פחות או יותר. כמות הטיפולים הינה אינדיבידואלית, בהתאם לעמידות של שיער גופם.

היכן, כמה ולמה

למי שנשאר איתנו עד כאן, לא צריך כבר להסביר מה התועלת שבקבלת גוף חלק ויפה לתמיד. טיפול הסרת שיער בלייזר ניתנים בכמה מרכזים ברחבי הארץ. בין המכונים הידועים ביותר נציין את נטורפיל, פרופורציה, אמריקן לייזר ומכון care.

למרות שהמכונים הגדולים משתמשים כולם במכשור מתקדם וייקר ומעסיקים כח אדם איכותי, ישנם הבדלים במחיר ולכן, כמו בכל עניין צרכני, חשוב לבדוק ולהשוות. מחירי הסרת שיער בלייזר תלוים בכמה גורמים. מעבר לכך שישנם כמה מכונים ומרכזים שעוסקים בתחום, הרי שניתן לעיתים קרובות ליהנות ממבצעים והנחות משמעותיים.

דבר נוסף שמשפיע על המחיר הוא מספר הטיפולים הנדרש על מנת לסיים את התהליך בהצלחה מיטבית. גם לגודל האזור יש השפעה על המחיר וכמובן שניתן לבצע הסרת שיער בלייזר באזורים מסוימים ולא בכל הגוף, והמחיר יהיה בהתאם.

לקריאת מורחבת בנושא הסרת שיער בלייזר בקרו באתר טוליפ: www.hairremoval.org.il

להשמיע את דעתך