הסרת משקפיים בלייזר

קוצר ראייה הינה אחת מהפרעות הראייה הנפוצות ביותר. לכאורה, הפתרון הטוב ביותר לכך הוא גם הפשוט והזמין ביותר – לסור לאחת מבין מאות חנויות האופטיקה והרשתות המתמחות, ולצאת עם זוג משקפיים חדש.

הבעיה של מרבית מרכיבי המשקפיים, איננה ברכישה של זוג משקפיים חדש (אם כי מחיר של זוג משקפיים חדשים איננו זול כלל וכלל). הבעיה של חלק ניכר ממרכיבי המשקפיים, נשים כגברים, היא פגיעה באיכות חיים וגם במראה האסתטי שלהם.

משקפיים ועדשות מגע, ויהיו החדישים אשר יהיו, אינם אביזר טבעי לגופינו. רבים הם הטוענים שהשפעת עדשות (הן של משקפיים והן של עדשות מגע) בשימוש יומיומי תורמים לתופעות של עייפות ויובש בעיניים.

כל זאת אפילו בלי להזכיר את עלות המסגרת, העדשות, תמיסות הניקוי; וכן את עוגמת הנפש במקרים של אובדן, שבר וכדומה.

הפתרון הטוב ביותר למי שמאס במשקפיו, או לחילופין, איננו מעוניין להשתעבד לטקס הרכבת העדשות היומי והשימוש המעצבן בתמיסות הניקוי, הוא לפנות לאחד מהמכונים המובילים, המתמחים בפרוצדורה של הסרת משקפיים בלייזר, לוודא שאין מניעה לעבור את ההליך הרפואי הפשוט, ולהוציא לחופשי את עיניו.

ניתוח לייזר בעיניים

אם גם אתם חוששים מניתוח, דעו לכם שאתם לא לבד. הקונוטציה של ניתוח מעלה בראשינו בית חולים וסיבוכים, אבל בפועל המצב שונה לחלוטין. אמנם, ניתוח לייזר בעיניים הוא פרוצדורה רפואית והוא איננו נחשב לטיפול קוסמטי בלבד, אבל יחד עם זאת, מדובר באחד הניתוחים הנפוצים ביותר. ההחלמה מהניתוח קצרה להפליא, רובם המוחלט של המטופלים מדוחים על שביעות רצון מוחלטת מהתוצאות וממליצים לכל חבריהם הממושקפים לעבור גם הם טיפול של הסרת משקפיים בלייזר, ויפה שעה אחת קודם.

תיקון ראייה

בעיות ראייה, לרבות קוצר ראייה, נגרמות בשל צורתה של הקרנית, שגורמת לכך שלקויי הראייה רואים את העולם בצורה מטושטשת. אמנם קיימים מספר סוגים של ניתוחים לצורך הסרת משקפיים בלייזר, אבל המשותף שבין כל השיטות הוא הסרת שכבה דקה ביותר של הקרנית, פעולה שמתקנת את זווית השבירה של האור המגיע מבחוץ אל לקרנית, ובכך מאפשרת למטופל לראות באופן תקין. את סוג הניתוח המתאים לכם ביותר, יקבע לרוב הרופא המטפל, על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר, בהתאם למבנה האינדיבידואלי של העין שלכם, צורת הקרנית, וסוג הליקוי המדויק המסתתר בעין שלכם.

חשוב להזכיר את העובדה שלא כל אחד נמצא מתאים לטיפול. חולים במחלות מסוימות אינם יכולים למצוא מזור באמצעות ניתוח לייזר בעיניים. גם ילדים אינם מטופלים באף שיטה להסרת משקפיים, בין השאר בגלל שהמספר של המשקפיים שלהם עדיין איננו יציב.

הסרת משקפיים בלייזר – היכן?

למרבה הנוחות, ישנם בארץ מכונים רבים שמציעים טיפולי הסרת משקיים בלייזר. על מנת להקל על המתעניינים בקבלת טיפול של ניתוח לייזר בעיניים, צירפנו רשימה של כמה מכונים מובילים, אשר לרובם סניפים בערים מרכזיות ברחבי הארץ.

מכון עיניים – זוהי רשת בעלת חמש סניפים הממוקמים בתל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע.

מכון קייר (care) – רשת ידועה נוספת בעלת  סניפים ברחבי הארץ. סניפי הרשת ממוקמים בתל אביב, ראשון לציון, אשדוד, באר שבע, חיפה והקריות, רעננה, אילת ונתניה.

מרכז רפואי הדסה בירושלים – מתמחה במגוון טיפולים הרפואיים, ובם גם טיפולי הסרת משקפיים בלייזר.

אסותא – בית חולים בפריסה ארצית ובו תמצאו את מחלקת אסותא אופטיק, המרכזת את תחום טיפולי הסרת המשקפיים.

רשת אמריקן לייזר – רשת גדולה, בפריסה ארצית,  המעניקה לצג טיפולי יופי ואסתטיקה, גם הסרת משקפיים בלייזר.

רשת נאטורפיל – רשת ארצית, שמציעה בין היתר, ניתוח לייזר בעיניים להסרת משקפיים. הטיפולים מבוצעים ברשת אסותא אופטיק, שהוזכרה להלן.

לקריאה מורחבת בנושא הסרת משקפיים בלייזר בקרו באתר פוקוס: www.glases.org.il

להשמיע את דעתך